12 Mayıs 2015 Salı

Taiyaki - Japon TatlısıSürekli gittiğimiz markette, zaman zaman denk geliyoruz 'mini taiyaki'lere. Taiyaki bir çeşit Japon tatlısı. Ben krep dedim ama internette japon usulü waffle olarak yazmışlar.
Normalde yani geleneksel olanı bir el büyüklüğünde ve içi tatlı kırmızı fasülyeli olandır. Ben o tadı sevmediğim için yıllardır yememiştim taiyaki.

Ama bizim markete zaman zaman gelen satıcı hem mini boyda, hem de farklı tatlarda yapıyor. Sade, fasülyeli, çikolatalı, peynirli, karamelli (kaldırılmış), pudingli ve yeni lezzet kavunlusu mevcut.

Her zaman markette olmuyor. Birkaç ayda bir geliyor. Ne zaman gelse biz de satın alıyoruz. Fazlaca aldığımız ve sohbet ettiğimiz için artık bizi tanıyor satıcı :) Bugün yine denk gelince video çekmek için izin istedim. Nasıl yapılıyor belki ilginizi çeker.

Mini boy olunca çerez gibi atıyorsunuz ağzınıza ve hemen bitiveriyor. Bir gün yolunuz Japonya'ya düşerse fasülyeli olan için bir şey diyemem ama diğerlerini mutlaka deneyin.

Daha önce Japon tatlısı Dango'yu da yazmıştım videosu da var. Okumak & izlemek için buraya tık tık 

4 yorum:

 1. Allah'ım inşallah düşer yolum Japonya'ya da yerim çikolatalı,pudingili Taiyakilerden afiyet olsun sizlere ablacım.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Sergül hanım.
  Bu blogda olan bir resminiz haberself adlı bir haber sitesinde saçma bir konuda uygunsuz olarak kullanılmıştır.
  Bilgilendirmek istedim,İyi günler.
  http://www.haberself.com/h/40237/

  YanıtlaSil
 3. Nutellalı yapılsa varya offf derim o zaman kilo kilo yerim :))

  YanıtlaSil
 4. Merhaba,
  Bu konu ile ilgili uzakdoğuya gelmek istiyorum.Orada bize bu konuda bilgi verecek bir tanıdığınız var mıdır,yada rehberlik edebilecek.Bilgi verirseniz çok memnun olurum.

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül