28 Ocak 2012 Cumartesi

Japonya'daki İlk Paralı Tünel Bugün Japonya'nın ilk paralı geçiş yapılan tüneline gittik.Eskiden Japonya'da yürüyerek seyahat edilirmiş.Bu tünel 1876 yılında yayalar için inşa edilmiş.O zamanın teknolojisi ile biraz kıvrımlı bir tünel olmuş.Tünelin bir kısmında duvarlar ve zemin tahtadanmış.Ve tünelin aydınlatması gaz lambaları ile yapılıyormuş.Ta ki 1899 yılına kadar gaz lambasından düşen kıvılcım sebebi ile tünelin bir kısmı yanmış.Tünel bir süreliğine kapatılmış.5 yıl sonra taşlarla yeniden inşa edilmiş (şimdiki hali)

Tünelin uzunluğu 203 metre genişliği 4 metre ve yüksekliği ise 3,9
Video her şeyi anlatıyor.
Korktum işte ne yapayım :(


Etrafta kimselerin olmaması  bir yana bambuların birbirine vurarak çıkardığı sesler,rüzgarın ara ara şiddetlenmesi,kuşların çılgın ötüşleri yani tüm atfosfer korku filmi çekmek üzere hazırdı sanki.
(ben ödlek değilim yani)
Ama tabi ki en büyük etken Yoshi'nin 4,5 yıldır anlattığı hayalet hikayeleri.Ah Allah'ım karşıdan biri gelseydi ya da bir ses duysaydım orada benim sonum yazılmış olurdu.

O derece korktum yani :)

Ama tüm bunların yanında güzel bir gezi oldu.Mutluyum :)


15 yorum:

 1. Cok hossun Serrose :D

  Daha once sormustun, videolari izlemeyi seviyor musunuz diye, boyle gezi videolarin favorim. Bayildim buna da :)

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel bir gezi olmuş ne kadar çok gezecek yer var aslında böyle bakınca ben senden Yeşil Çay yazısı bekliyorum taaa Kasım'da yazmışsın araştırma yapıyorum diye merak ediyorum bekliyorumm :)

  YanıtlaSil
 3. çok tatlısınız ya maşallah :)

  YanıtlaSil
 4. O tünele girmeliydin. Hayalet diye bir şey yok:)

  YanıtlaSil
 5. Öyle yerlerden ben de korkarım. Bir de gerçekten ürkütücü duruyor. Tünelin üstünde bambu ağaçlarını gösterdi ya Yoshi işte orası çok korkunç bence.

  YanıtlaSil
 6. Bir an gideceksin diye heveslendim :) Açıkcası ben tırsak biriyim aynen eşim de biraz öyle yani biz ikimiz oaya gidemezdik bile. Ama senin yanında en azından Yoshi vardı bir denesemiydin? ;) Yine de çok haklısın tamamen korku filmi çekilecek set niteliğindeydi doğal sesler dahil! Senden bir şey rica etsem acaba bir tane kısacık ama tırsık bir Japon korku hikayesi paylaşabilir misin? Yoshi mi yazsa ya da acaba :) Japonların bu hayalet tutkusunu ögrenmiştim, daha dogmamış çocuguna anlatmak için birçok hikaye okuyanını biliyorum.. Biraz değişik geliyor bana da açıkcası ama belki de böylece korkusuzca büyüyorlar kim bilir?

  YanıtlaSil
 7. Sırf yürüyerek seyakat edilen bir dönemde böyle bir tünelin inşa edilebiliyor olması mükemmel :)

  YanıtlaSil
 8. Ahahah süper ya :) Söyle o balığa Hayalet hikayeleri anlatıp bizim kızımızı korkutmasın. Yerinde olsam orada böh der ben onu korkuturdum bir dahakine aklında olsun :)

  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 9. Uzun suredir takip ediyorum sizi ablacim :) japonya hep ilgimi cekmisti fakat bircok özelligini senden ogrendim. okulum biter bitmez gelip gormeyi cok cok istiyorum :) sevgiyle kalın :)

  YanıtlaSil
 10. Videonu da izledim canım çok şirindin. Ama benim içim acıdı Japonyada eski dedikleri tünele baktım da Türkiye de halen kullanılmak zorunda olunan tüneller yanında 5 yıldızlı...

  YanıtlaSil
 11. Tüneli izlerken biri aniden bağıracak yada aniden ortaya fırlayacakmış gibi hissettm daha sonrada hayalet hikayesini anlattın gerçekten ürkütücü bi yer iyi olmuş girmemişsin.. balıkesir burhaniyeden sevgiler

  YanıtlaSil
 12. korkacak kadar var aslında bir de ses tonuna jponca çok yakışmış...hele de korkunca:)))

  YanıtlaSil
 13. o hayalet hikayelerini merak ettim. :) belki yazarsın bir gun

  YanıtlaSil
 14. Turkiye'de olsa değil ışık, içerisine sidik kokusundan girilmezdi �� Heyecanla tünelin öbür ucunu bekledim askolsun yaaa ����

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül