31 Mayıs 2018 Perşembe

Çakıcı'nın İlk Kurşunu Nasıl özlemişim Sabahattin Ali kalemini. Kitaplığımda yarım bekleyenlerden biriydi. İş için trene binmek zorundayım.  Giderken tren boşa yakın oluyor. Ohhh açıyorum kitabımı tren benim, dünya benim oluyor.

Çakıcı'nın İlk Kurşunu kitaptaki en vurucu öykü. Bitirdiğim gece bir yumruk oturdu göğsüme. Tıkandım, sinirlendim ve üzüldüm.
Ne kadarı gerçek ne kadarı kurgu bilemiyorum ama  ne zor dönemlerden geçiyor insan, ülke, dünya. Her günümüz bir şükür sebebi aslında, unutuyoruz.

Sabahattin Ali'nin dilini, benzetmelerini, döneme ışık tutuşunu çok seviyorum. Bir Sökeli olarak, Ege öykülerini bir başka seviyorum tabii ki.

Bu sene inşallah basılmış bütün Sabahattin Ali kitaplarını okuyacağım, hedef bu yani. Bu hedef yolunda bir tane daha bitirmiş olmak beni çok mutlu ediyor.3 yorum:

 1. O kadar kitap okumama rağmen nedense bir tane bile Sabahattin Ali kitabı okumadım.. Bu bir eksiklik mi değil mi bilemiyorum ama bir yerden başlamaliyim sanırım bu da benim okuyacağım ilk Sabahattin Ali kitabı olsun��
  sevgiler
  Ayda'nin Dünyası

  YanıtlaSil
 2. Okunacaklar arasına aldım.. Teşekkür ederim Sergül ❤️

  YanıtlaSil
 3. Buraya yazmana bayılıyorum.En kısa zamanda da kitabı okumak üzere listeye ekliyorum. (:

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül