30 Mayıs 2018 Çarşamba

Bloğumu Özledim ve Bununla Beraber Blog Okuyucusunu da Dün gece Yoshi ile yemeğe gittik. Oradan buradan sohbet ederken eski yaşadığımız yerden konu açıldı. Orada gittiğimiz cafelerden falan. Bir yer vardı hem kırtasiye hem de cafe. Yoshi bir türlü hatırlayamadı. Bloğa baktım yazısı var mı diye. Birçok yeri yazmış, orayı atlamışım.
Neyse arşivin içinde dolanırken, hayatımıza daldık bir anlamda. Vay nereye gitmişiz, ne yemişiz. İspanyol yemekleri kursuna bile gitmişiz.

Biz böyle arşive dalınca, bloğumu özledim. Tabii sonrasında blog okuyanları da özledim.

Çoğumuz hem blog yazar hem de okurduk.
En güzeli de okuduğumuzu anlar, yazı ile alakalı yorumlar bırakırdık.

Kendi adıma şimdi instagram ve YouTube'da daha aktifim. Bloğumu resmen unuttum.

Ama şuna yüzde binbeşyüz eminim. Blog okuyucusu daha kıymetli ve kaliteli.

Biz kendi fotoğraflarımızı paylaşmazdık ama aramızda güven vardı.

Hepimiz aynı fikirde olmazdık ama aramızda saygı vardı.

2 gün yazmasak, endişe vardı.

İnstagramda paylaştığım bir Türkçe kitabın  altına 'cınımmm ben bunu Türkiye'de bulabilir miyim yazabilecek bir cehalet yoktu sayfalarımızda.

Ya da 'sen yalan söylüyorsun senin kızın ölmedi, sen fenomen olmak istiyorsun' diyebilecek kötülükte bir zihniyet de yoktu.

Sırf kendi dedikodu seviyor diye, sana da dedikodu yaptırmaya çalışan da yoktu.

Fesatlıktan, eziklikten saldırmak da.

Güzeli, doğruyu, acıyı paylaşmak vardı.

Bir çoğumuz bekardık, nişan yaptık, kına yaptık, düğün yaptık, bebek yaptık ve paylaştık.

Onda var bende niye yok duygusu da yoktu.


En güzeli de okurdu herkes, yazardı ve okuduğunu anlardı!

İlkokul kitaplarında kıl olurdum 'Okuduğumuzu Anladık Mı?' bölümüne. Şimdi anlıyorum ki adamların bir bildiği varmış. Okuduğunu anlamayan o kadar çok ki! Kitabı sadece böyle bassalar,  okuduğumuzu anladık mı dersi koysalar yeridir.

Ben bloğumu da, bana kattığı insanları da çok özledim. Evet çoğumuz instagramda yine beraberiz. (çok şükür)  Ama bu yeni türeyen tür, korkutucu.

Bunların çocukluğu da, ergenliği de, kadınlığı da, erkekliği de, anneliği de, babalığı da, insanlığı da KORKUTUCU!

Yürekleri fesatlıkla dolu, nereden ve nasıl saldıracaklarını bilemeyen, okuduğunu anlamayan bir kitle bu!

Çok şükür azlar ama varlar!

Allah hepimizi böylelerinden uzak tutsun!

Amin!


30 yorum:

 1. Ve bu tarz insanlar çoğalıyor hayvana bitkiye insana dünyaya saygı yok olmuş. İnsanlık yok olmuş. Ne zaman kalplerimizin kapılarını bu kadar kapattık biz?

  YanıtlaSil
 2. :) ben de okumayı çok severim. sizin blogu okumayı daha bir severim.

  YanıtlaSil
 3. Öyle güzel yazıyorsun ki eminim bana ve pek çok kişiye çok iyi geliyorsun sen hep yaz güzel kadın seviliyorsun çok ❤❤❤

  YanıtlaSil
 4. Tespit gibi tespit demekten başka bir şey düşünemiyorum. Dualarına amin ve umarım daha sık görürüz seni blogda bundan sonra. Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 5. Vallahi blogda yazı var diye görünce gözlerim parladı 😍 Özlüyorum buraları okumayı ve öyle yerden göğe haklısın ki yazdıklarında... Ne iyi ettin de yazdın💐

  YanıtlaSil
 6. Ne güzel yazmışsın Sergül. Ben seni hem instagram hem youtube hem de blogtan takip ediyorum. Yıllar sonra yeniden blog açmam için beni senin blogun heveslendirdi. Her ne kadar diğer mecralardan takip ediyor olsam da burada daha aktif olman beni şahsen çok sevindirir :)

  YanıtlaSil
 7. Oyy kurban olduğum seni verene. Benim de içimden bu şekilde hitab etmek geliyor. Sevgimi, böyle mıncıklayarak sevenler varya, işte o şekilde ifade etmeyi seviyorum. Youtube'dan instagram'dan heryerden takip ediyorum seni. Hatta dün eski videolarına daldım ve dedim ki blog yazısı varmı acaba. Ellerine sağlık ��'üm. Sen yazdıkça okumayı bekleyenlerin var ������

  YanıtlaSil
 8. Amin Sergül ablam, hoşgeldinn. :) Bense blog yazılarını ve seni burada görmeyi çook özledim. :) Dilerim fırsatın olur da dönersin buralara da, hala ara ara girip eski yazılarını okuyup burada imişsin gibi davranıyorum ben. Yani dediğin gibi, şükür ki İnstagramda ve YouTube'da beraberiz, oralarda aktifsin aktifiz ama ilk seni buralarda görmeye alıştık ya herhalde ondan hala arıyorum buralarda da seni. :)

  Sosyal medyanın çoğu mecrasında yer alan acımasız, acıyı sessizce paylaşmak nedir bilmeyen insanlardan korkuyorum ben de. Ama böyle oldukça da dua edip, biz böyle değildik blogger dünyası daha temiz daha okuduğunu anlamaya uğraşan, esas yorumlarda saygıya önem verenlerdik diyor ve buralara dönmenizi umuyorum. :) Umarım buralara dönersin, İnstagram ile Pazartesi yazıların, gezi yazıların ve senin gözlemlediklerin, kitaplarının ve sevdiklerinin resim ve yazıları buraya da akmaya devam eder. Mümkün oldukça, sen istedikçe yani..

  Sevgilerimle Didem :)

  YanıtlaSil
 9. Ben de buradaki samimiyeti seviyorum. Diğer sosyal medya toolarında yaşanılan bazı sıkıntıların en büyük sebebi yaş profili olabilir. Henüz hayat deneyiminin başında olanlar çok acımasız, önyargılı ve yeterince bilgi sahibi olmadan yorum yapabiliyorlar. O sırada sizin canınızın yanıp yanmayacağı ya umurunda değil ya da farkında değil. Hızlı tüketimin bir sonucu olarak, kullanım başlangıç yaşı düşmüş durumda. Hızlı popüler olma telaşı, benim kaygısı, öne çıkma isteiği, kişilik oluşumu aslında. Bu bölümde ise biraz daha deneyimleri oturmuş insan profili var. Daha çok okuyan, dinleyen , birbirini anlayan kişiler. Tabii ki her platformun istisnaları var. Benim yorum biraz daha geneli ifader şekilde. Sizin burada olmanız ayrıca mutlu etti tabii ki, inşallah daha sık uğrarsınız.

  YanıtlaSil
 10. Ben blogdan buldum senigerçekten özel burası sürekli giremiyorum ama girdiğim zamanda eskilere kadar gidebiliyorum😊

  YanıtlaSil
 11. Kesinlikle benim içinde blog ailesi hepsinden daha kıymetli. Seni ilk blogdan takip etmeye başladım ve hala da takip ediyorum. Bizde özlüyoruz yazılarını. Daha çok yaz, hep yaz. Biz okur ve anlarız.. 💙

  YanıtlaSil
 12. Blogların da, blog okuyucusunun da her zaman yeri ayrı galiba.
  Yeniden döndüyseniz buralara, ne iyi ettiniz de geldiniz :)
  Yeniden hoşgeldiniz

  YanıtlaSil
 13. Herkes bir şeyler söylüyor. Ama asıl acıyı yaşayan biliyor. Açıkçası youtube dünyası bana çok samimiyetsiz geliyor. Blog dediğin gibi daha kaliteli. Okuduğumuzu anladık mı? dersini vermek istediğim çok insan var benimde.

  YanıtlaSil
 14. Nihayet. Güzel yazılarını daha sık bekliyoruz.

  YanıtlaSil
 15. Amin ergül amin...
  Bende bloğu çok sevenlerdenim.
  İnstagram'ı daha aktif kullansam da burası başka.
  Selamlar :)

  YanıtlaSil
 16. Yeni bir blog sahibi olarak kesinlikle katılıyorum burası çok çok daha kaliteli..
  Umarım daha çok burada olursunuz

  YanıtlaSil
 17. Sizi youtube'dan gördüm ve izledim çok samimisiniz şimdide blog yazılarınızı okumaya başlayacağım.Geç olsun güç olmasın..

  YanıtlaSil
 18. Sizi youtube'dan takip ediyorum.Geç olsada blog yazılarınızı da okumaya başlayacağım.Türkiyeden sevgiler..

  YanıtlaSil
 19. 🌸icindekileri yine super anlatmissin

  YanıtlaSil
 20. Youtubedan takip ediyorum seni sergül abla.Blog yazılarını da okumak isterim Allaha emanet olun Türkiyeden selamlar.

  YanıtlaSil
 21. Kesinlikle katılıyorum.. Evet sayı olarak azlar ama günden güne artıyolar bulaşıcı hastalık sanki. Ve bu beni daha çok korkutuyor. O yüzden çevremi az ama kaliteli insanlardan seçmeye çalışıyorum. Seninle de yüz yüze tanışmadım ama yıllardır takip ettiğim bir dostum gibisin, özellikle bloğunu okurken bunu daha çok hissediyorum:) umarım daha çok blog yazısı gelir öpüldün 😘😘😊

  YanıtlaSil
 22. Aynı şekilde ben eski samimi forum kültürünü de özlüyorum. Birbirimizi görmüyorduk oda sanaldı belki ama karşımızdaki muhattap olduğumuzun gerçek bir insan olduğunun bilincindeydik. Bu bilinç, saygı ve samimiyetle yaklaşıyorduk birbirimize. Birbirimize iyi gelmek için vardık. Blog okuyucusu tabiki daha kıymetli çünkü işin içinde emek var:) Kıymet verip okuyorsun, anlamaya çalışarak ve düşünerek emek veriyorsun...

  YanıtlaSil
 23. Ne güzel yazmışsın... Bende eskiden blog yazardım el sanatları ile ilgiliydi, 6 sene devam ettim ama sonra baktım sıkılıyorum. Facebook çıktı ona yöneldim. Şimdi geriye bakınca sana hak veriyorum. Ne güzel ne kaliteli takipçilerim dostlarım vardı...

  YanıtlaSil
 24. Size kesinlikle katılıyorum, insanı kanser eden bir güruh var; düşünmeden her şeyi yazan.

  YanıtlaSil
 25. Daha çok blog yazısı biz çok severek okuyoruz ablacım böyle devam 😘😘💙🖤💜💛💚💓

  YanıtlaSil
 26. Tekrar blog yazmaya dönmen ne güzel bir hareket olmuş Sergül'cüm. Yazılarını özlemişiz. Belki Blog aleminin canlanmasına vesile olursun. Eski samimi ortamlara bizler de geri dönmüş oluruz.

  YanıtlaSil
 27. yaşasın dönmüşsün, yeni yazılarını da okudum, süpersin her zamanki gibi, sevgiler:)

  YanıtlaSil
 28. Blogda sizin kadar eski değilim, buna rağmen yazdıklarınıza katılıyorum.
  Dönem Hoşgörüsüzlük dönemi ise sizi incitenlere acımayın. Evet sacma bir fikir ama hak ediyorlar.

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül