23 Ekim 2012 Salı

Airport Walk Nagoya


 Dün Yoshi ile Airport Walk adlı alışveriş merkezine gittik.Bu alışveriş merkezi benim şimdiye kadar gitmiş olduğum en ilginç olanıdır.Çünkü adından da anlaşılacağı üzere gerçekten bir havaalanıymış.
Fotoğrafta görülen bina bir zamanların dış hatlar terminaliymiş.Aslında yapıldığı zaman da etrafında yerleşim yerleri varmış.Evler,okullar falan.Hatta Yoshi'nin okulu(hangisiydi unuttum) da buraya yakınmış.Uçakların sesini engellebilmek için civardaki ev ve okulların camı ses geçirmeyenlerdenmiş.Ve yazları çok sıcak olduğunda sınıfın camlarını açamayacakları için bütün sınıflar klimalıymış.Bunun o dönemde çok pahalı bir şey olduğunu söylemek lazım.Ve sanırım bu masrafı Nagoya belediyesi karşılamış.

Sonra ne olmuş?Gel zaman git zaman uçuşlar fazlalaşmış bu da eşittir gürültü artmış.Çevrede evler olduğu için gece uçuşları baştan beri olmamış zaten ama bu da gündüz uçuş sayısını katlamış.Bakmışlar başa çıkamıyorlar.Şehrin dışına yeni bir havaalanı yapıp burayı terk etmişler.

Şimdi bu bina alışveriş merkezi olarak kullanılıyor.Ve içeriye girdiğiniz zaman o havaalanı hali/atmosferi devam ediyor.

Biz de zaman zaman gidiyoruz.Hem yakın sayılabilecek bir yerde olduğu için hem de içinde Türk döneri satıldığı için.Çünkü Yoshi döner kebabı çok seviyor.

İşte dün yine gittik.Hem yemek yedik hem de biraz alışveriş yaptık.

Ve işte dünün videosu.bu da dünkü biz :)Peki neler almış bu kız diye merak mı ettiniz? Dün kendimi aşıp (hahahaha) kamera karşısında size video çektim.Alışmak zaman alacak sanki.İnsan nereye bakacağını,elini nereye koyacağını falan karıştırıyor ve çoook heyecanlanıyorum.

Neyse bakalım neler almışız.Benim en favori parçam tabii ki Tom ve Jerry bardaklarımız.Nasıllar ama?


Ve bu kupalarımın şerefine instagramda yeni bir tag başlattım. #gununkupasi  hadi siz de gelin :)

işte böyle bir gündü bizim için :)

----
*Bumerang blog ödülleri devam ediyor.Bana oy verir misiniz?

oy verme linki 
http://bumerang.hurriyet.com.tr/bumerang-odulleri/13933.htm


Konuyla ilgili yazım

http://yolunneresindeyim.blogspot.jp/2012/10/oyunuza-talibim.html


teşekkür ederim herkesenot:Avm fotoğrafı googler görseller

2 yorum:

  1. tabiki de oylarımız sergül'eee:)
    alışveriş merkezi çok hoşmuş senin video da tABİki;)

    YanıtlaSil
  2. O aynadan bende de var. Çok kullanışlı bir şey bence.

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül