2 Aralık 2014 Salı

Japonya'da Kit Kat #2
Kit Kat Japonya'da Cadılar Bayramı için balkabağı pudingli tadında çıktı. Tabii ki biz de kaçırmadık :)

Sevdik mi? Sevmedik mi? Cevabı videoda :)

******************

Bir önceki yazıma yaptığınız yorumlar, mailler ve mesajlar için çok teşekkür ederim.


9 yorum:

 1. keşku burada da olsa bu kitkatlardan:) bu arada instagramla pazartesi yok mu bu hafta??:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu hafta izinliydim :) hatirlamana sevindim ;)

   Sil
 2. Ama ben sizin bu kitkat denemelerinize bayılıyorum. İnanın yüzümde farkında olmadan beliren şapşal bir gülümse ile izliyorum videolarınızı :) İnşallah bebiş sağlıkla doğar, büyür de, 3 kişi olarak yaptığınız test videolarınızı da izleriz. KKTC'den Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. heheh 1 video daha gelecek tetikte kal :D
   amin insallah
   bizden de selamlar

   Sil
 3. Japonya'da belli zamanlara özel, belli dönemlere özel ürünler çıkartılıyor. Bu markaların bir kısmıda Türkiye de bulunuyor fakat bu tarz ürünler çıkmıyor. Bunun altındaki nedenler nedir? Japonların farklı tatlara olan merakı, en azından bir kere onu denemek istemeleri, gelir düzeyi veya farklı bir şey mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Japonlarin degisiklik sevmesi, yeni lezzetlere acik olmasi, pazarlama stratejisi ve en onemlisi de degisik tatlara verdigi onem olabilir.

   Burada herkes gurme sanki. Tv`ler sabahtan aksama yemek programi gibi

   Sil
 4. Bir kere daha yazmıştın Sergül abla hatta yanlış hatırlamıyorsam 200 çeşit kitkat var diyordun ürünün ambalajı çok şekermiş ama bildiğim kadarıyla Japon kültüründe cadılar bayramı diye bir şey yok eğlencesine kutluyorlarmış

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet ;) oyleymis ben bilemem tabii
   cadilar bayrami.christmas ve sevgililer gunu tamamen ticari etkinlik ;)

   Sil
  2. Japon Ne Yapmış, Japonlar Yapmış Türkler Gezmiş kitabını yazarı Onur Ataoğlu'nun İzmir de bir söyleyişisine gittim. Orada Japonların din olarak biraz farklı bir toplum olduğunu söylemişti. Başka dinlerde gördüğü hoşlarına giden veya mantıklı gelen şeyleri kendi dinlerine empoze edebiliyorlar.

   Türkiye de iki müslüman tutupa kilisede evlenmez. Ama Japonyada Şintoiz veya Budiz olan (ayrımını da yapmazlar nikahını şintoizm olarak yaparken, cenazesini budizme göre yapabiliyor.) biri tutupta kilise de düğününü yapabiliyor. Bana baya sırada dışı geldi. Eşin Hristiyandır bunun için yaparsında hristiyan olmadığın halde kilisede düğün yapmak tuhaf geldi.

   Sil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül