5 Mayıs 2017 Cuma

Alis Harikalar Diyarında Cafesi      Eylül ayında gitmiştik bu cafeye Erina'yla. Videosunu yayınlamış, yazısını yazmamışım. Blogda da olsun istedim. Zamanda yolculuğa var mısınız?

     Restoranda müşteriler olduğu için fotoğraflayamadım ama videoda daha net görebilirsiniz. Burası Alis Harikalar Diyarı temalı bir cafe. Garson kızların tamamı Alis. Masaya geldikleri zaman fotoğraf çekilebilir miyiz diye sorduğunuz zaman bu pozu verdiriyorlar size. Adı Alis pozuymuş. Bana göre dişim ağrıyor öpmiiim canım pozu :D
Arkamda görebilirsiniz kocaman masa ve sandalyeler var. İksiri içmiş gibiyiz yani. Bu arada canım Alis Harikalar Diyarı'ndayı okumak istiyor. Önerebileceğiniz bir yayınevi var mı?Menü geldiği zaman gözlerim yerinden fırladı. Kitap şeklinde görünse de kendisi bir ipad :)

 

Çok havalı değil mi? Bayıldım dememe gerek var mı? Masada hazır bekleyen kaşık, çatal, bıçak, çubuk, bardak altlığı ve ıslak mendilimiz :)
 Koskoca havalı menüde çeşit azdı ne yazık ki. Tercihimiz spagetti oldu. Seçtiğimiz yemeğin yanında gelen ekmek ve mini salata ile beraber genel görünüm böyleydi.


Tabii ki bir de video var. Masal diyarına gelmek isteyenler buyursun.

Bu tarz temalı cafelerin cenneti Japonya.  Siz ne dersiniz? Gitmek ister misiniz?

7 yorum:

 1. Gitmek isterdim açıkçası. Kocaman sandalye ve masa oldu sanırım benim en cok hoşuma giden. :) 15 dk. önce bloğa bakıp yeni yazı yok diye üzülmüştüm. Sonra ig.de yeni yazı paylaşımı görünce koşa koşa geldim. 😊😊 Kitabi cok küçükken okumuştum o yüzden tavsiye edilecek bir yayinevi yok aklımda maalesef. Sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Alice harikalar diyarında ve aynadan içeri kitabını ithaki yayınları ciltli baskısından öneririm

  YanıtlaSil
 3. Süpermiş, keşke burda da olsa, fiyatların biraz tuzlu olduğunu tahmin ediyorum ama olsun:)) bu arada ben ithaki yayınlarından okumuştum, tavsiye edebilirim, sevgiler:)

  YanıtlaSil
 4. Çok sevimli bir yermiş :) Menüler çok güzeel.

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel biryer tam benlik :)

  YanıtlaSil
 6. Sergülcüm kitabını Tomris Uyar'ın çevirdiği Can Yayınları baskısından okumanı tavsiye ederim. Bir de sonrasında Aynanın İçinden'i (Harikalar Diyarı'nın devamı niteliğinde bir kitap) de okursan ballı börekli olur bence. :)
  Sevgiler, keyifli okumalar!

  YanıtlaSil
 7. Arkadya'da yeni çıkan Büyüklere Masallar adı altında olan kitaplardan biri Alice Harikalar Diyarı 😊 Tavsiye ederim bu yayınevini 💐

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül