6 Haziran 2014 Cuma

Benim için Tatil
Havalar ve durumlar sağolsun pek tatil havasına sokamasa da bizi. Benim beden saatim başladı denizi, kumu sayıklamaya.

Geçen gece tatil videolarını seyrederek sabahı etmişken Berrin Hanım'ın yazısı düşündürdü beni bolca.Hepimiz için tatil farklı bir şeyi temsil eder. Benim için bütçeyi yormayan, sadece bir etkinlikten ibaret olmayan, sevdiklerimle de bir arada olabildiğim unutulmayacak günlerdir. Bir de bol bol okuma günleridir. Kitap okumak için mi sahile gidiyorum, sahile gittiğim için mi okuyorum bilemiyorum :)

*Saçımdaki bant canım Chedeliko'mun hediyesi :)Her tatilde mümkünse görmediğim bir yeri görmek ve tarihe dokunmak isterim.  Tabii bir de bol bol fotoğraf çekmek ve çekilmek de isterim :)


Bir de keyifli sofralar demektir tatil benim için. Yediğinin, içtiğinin sohbetle lezzetlendiği günlerdir.  Hatta böyle sofralarda yemediğin lezzetleri bile denersin :) Annemin sushi denemesi görülüyor mu?Ve bir de çılgınlıklar yapabildiğin yerdir tatiller. Normalde asla binmeyeceğin deveye havanın, ortamın ve ablanın gazına gelip bindiğin yerdir :) Ve belki de tatili unutulmaz kalan anlardandır.


Berrin Hanım'ın yazısından çok etkilendim. Tatile çıkarken neyi düşünmeliyiz, neyi sorgulamalıyız ve neyi hedeflemeliyiz çok güzel anlatmış.

Yazısını okumak için buraya tık tık

Berrin Hanım Bir Nefestir Tatil demiş. Sizce nedir tatil?

Bir de bütçeye uygun tatil paketlerine bakmayı da unutmayın buraya tık tık 

Bakarsınız bu yaz bir tatil paketinde karşılaşabiliriz :)


8 yorum:

 1. Hiçbirşey düşünmeden bedenimden çok beynimi dinlendirdiğim kendimi özgür ve gerçekten yaşıyor gibi hissettiğim günlerdir tatil günleri..

  YanıtlaSil
 2. Benim için tatil ailece rutinin dışına çıkmak demek.Birlikte denize gitmek, yurtdışına gitmek ya da sadece yakınlardaki bir şehre gitmek ; hepsi güzel ..!

  YanıtlaSil
 3. Güneş,kum,deniz offffff benimde bedenim çok arıyor bu saydıklarını ablacım.

  YanıtlaSil
 4. Güneş,kum,deniz offffff benimde bedenim çok arıyor bu saydıklarını ablacım.

  YanıtlaSil
 5. Güneş,kum,deniz offffff benimde bedenim çok arıyor bu saydıklarını ablacım.

  YanıtlaSil
 6. Bir nefestir .. her şey o nefeste yolun hep açık olsun .. yolun neresine olursan ol ... Sevgiler ....
  Berrin Boyacıoğlu

  YanıtlaSil
 7. Sergül'cüm beden saatine söyle de Türkiye'nin değişen iklimine göre tekrar kursun kendini :) Çünkü; ben İzmir'de yaşıyorum ve şu aralar güneşten çok bulutları görmekteyiz semalarda. Gerçi ben yağmuru severim bir şikayetim yok ama...

  YanıtlaSil
 8. Evde oturup en sevdiğim abur cuburlarla yabancı dizi izlemek bence :) Ertesi gün de kalkıp denize gidebilecek olmak :)

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül