15 Kasım 2012 Perşembe

Magome Şehri


4 yıl sonra bir daha Magome şehrine gitmek nasip oldu.Bilgi için eski yazımdan alıntı yapıyorum.

Çok eskiden Japonya küçük küçük kendi içinde ülkelerden meydana geliyor ~muş .Bu ülkelerin insanları yaya olarak seyahat ederler~miş.Bugün ziyaret ettiğimiz 2 şehir Magome ve Tsumago bu eskinin mola yeriymiş.Şimdilerde ise turistik şehir.
 Ülkeyi yaya seyahat eden insanların mola alanı olduğu için dağın tepesinde bir yer burası.Hava daha soğuk olduğu için burada daha erken kızarıyormuş yapraklar.Aslında biraz geç bile kalmışız.
 İlk defa 4 sene önce gittiğimiz için bir anlamda önemli bir yer bizim için burası.Zaten Yoshi'nin en sevdiği yerlerden biri burası.İlk defa okul gezisi ile gelip kalmışlar.Diğer şehir olan Tsumago şehrine kadar yürümüşler hatta.Zaten 2 uğrak yerinin arası 9 km kadar.
 Buraya geldiğim zamanlar kendimi Şirince'de hissediyorum.Şirince'yi bilmeyenler bloğun arama kutusunda aratabilirler.

Yukarıdaki fotoğrafta Magome şehrinin postanesini görüyorsunuz.
 Yol üzerindeki ağaçlar şenliği hazırlamışlar bizim için.
Gezimizin ilk durağı Magome şehrine burada veda ediyoruz.2008'de haziran ayında gitmiştik.Yazın nasıl görünüyor sokaklar okumak isterseniz linklerini altta paylaşacağım.Ama uyarayım o zamanlar profesyonel makinem yoktu.Küçük makinem ile çekmiştim fotoğrafları.

Magome şehrinin videosunu ekliyorum.Fotoğraflarda görünenlerden biraz daha fazlası var.İyi seyirler2008 Magome şehri yazılarım


Magome Şehri 1 için buraya tık tık

Magome Şehri 2 için buraya tık tık


İmza:Uzun bir aradan sonra gezi yazısı yazdığına mutlu olan kız Serrose :)

6 yorum:

 1. Butun yazilari okudum. Ne diyebilirim ki cok sanslisin. Doga orada doga olarak kalabiliyor siz bunlari gorebiliyorsinuz.

  YanıtlaSil
 2. kesınlıkle yazılarınıdan nasıl feyz alacagım bellı degıl :)

  YanıtlaSil
 3. çok çalışıcam çok çalışıcam çok çalışıcam kpss ile atanıcam (tabiki allahın izniyle inşallah diyoruz) önce üniversite okurken aldığım öğrenim kredimi ödeyip sonra tekar çalşıp para biriktirip oraya gelicem sergül bekle beni :P 5-10 yıla ordayım kısmetse :P muhteşem yerler yaaa bayıldım bütün resimlere kendi gözlerimle görmek istiyorum :(

  YanıtlaSil
 4. öncelikle insanın kendi şansını yarattığına inanırım. önüne çıkan seçenekleri seçerek kendi gelecegini şekillendirirsin diye düşünürüm. bu bağlamda su anda bulunduğun bu güzel ortam senin dileklerinin, hayallerinin, güzel planlarının bir ürünüi. Biz de bizimle paylaştığın için şanslınız. baska hangi kaynakta böylesine içten anlatımla ve güzel fotoğraflarla tanıyabilirim ki buraları....

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül