13 Şubat 2012 Pazartesi

İnstagram ile Pazartesi #39

 Yaşadığımız şehirde Starbucks olmadığı için uzun süredir gidemiyorduk.Geçenlerde gittiğimiz alışverişmerkezinde olunca hemen attık kendimizi.
 Uzun süredir çizim kitapları ve maasking tape'in özel dizayn bantından arıyordum.Malesef bunlarda yaşadığım şehirde yok.Ne varsa büyük kitapçılarda var yani :(
 Japonya'da zorlandığım şeylerden biri kahvaltıları olmuştu.Yukarıdaki tepsiye ızgara balık ve mini turşular ekleyin alın size klasik Japon kahvaltısı.Sabah sabah bunlar mı yeni diye çemkirirdim Yoshi'ye.Artık severek yiyorum.Yani yukarıdaki fotoğraf benim kahvaltı sofram :) Dağ sebzeli pilav,miso çorbası ve yeşil çay.
 Bir eve kütüphane ve kedi çok yakışıyor.
 Nagoya'ya giderken deniz kenarından gittik.Bize iyi geldi bu manzara özlemişiz.Ada ülkesinde yaşamamıza rağmen denizi görmüyoruz hiç.Çünkü Japonya'da şehirler iç kesimlere kurulmuş,tsunami yüzünden.Deniz kenarları genelde bir hiçlikten ibaret :( Bu anlamda Kobe şehri en güzel şehir Japonya'da(benim bulunduğum) Ah ah ah diyorum
 Bir Japon yemeği restoranında benim seçtiğim yemekler.Beyaz pilav,miso çorbası,tenpura(bal kabağı,biber,soğan,tatlı patates) ve turşu.Mmm bunları görmeye dayanamazken şimdi çok seviyorum :)
 Marketlerde sevgililer günü ürünleri çıktı.Bu güzel de onlardan biriydi.Markette burun kıvırmıştım,Yoshi atmıştı sepete ama hepsini ben yedim :) Yoshi'ye bitirdiğimi söylemeyin :)
 Biri Türkiye'ye geliş-gidiş biletime sponsor olsa çay,simit,kitap,dergi param hazır gördüğünüz gibi :)
 İşte yukarıdaki kitaplardan birinden öğrenmeye çalıştıklarım :) Çok yeniyim ama öğrenmek istiyorum.Her gün azıcık çizmeye çalışacağım.
 Pazar günü böyle geçti :) Olasılıksız'a gelen yorumlar beni daha da meraklandırıyor.261. sayfadayım bakalım neler olacak.
Ve aynı kızın Lamy'lerle çizilmiş hali :) Çizim yapmayı kalemlerimle daha çok vakit geçirebilmek için istediğim doğrudur :)

İşte böyle geçmiş bir hafta.
Daha fazla fotoğraf için buraya tık tık 
Keyifli bir hafta diliyorum herkes için :)

15 yorum:

 1. keyifli bir foto hikayesi olmuş

  YanıtlaSil
 2. yemekler fena görünmüyor da benim asıl merak ettiğim, bu yemeklerle doyuluyomu? toplasan yarım tabak yemek eder onlar, ben hayatta doymam gibi geliyo. doyuluyo mu acaba? :)

  hagu-chan

  YanıtlaSil
 3. İçimdeki kırtasiye canavarını uyandırdın resmen en yakın zamanda bi toptancıya gidip her şey alıcam sanırım:))
  mişo çorbası çok fena görünüyo ama çok merak ediyorum^^

  YanıtlaSil
 4. çizimlerin çok güzel :) ve dediğine aynen katılıyorum: bir eve kütüphane ile kedi kesinlikle çok yakışıyor; iyi haftalar :)

  YanıtlaSil
 5. Ne guzel olmus o cizimlerin oyle :)

  YanıtlaSil
 6. Karamel çok tatlı, maşallah. ^^
  Kız çizimleri de çok şeker Sergül abla, keşke ben de çizebilsem öyle. :P
  Olasılıksız'a devam, harikaydı o. :D

  YanıtlaSil
 7. ya ama o kitap çok güzel bayıldımmmm o kitaptan daha çok fotoğraf istiyorum onlar tırnağa çok kolay çizilir =)))

  YanıtlaSil
 8. ne güzel çizimler öyle maaşallah tu tuuuuuuuuu :P

  YanıtlaSil
 9. Çokta eğlenceli ve keyifli geçmiş :) Çizimlerinde başarılar:D

  YanıtlaSil
 10. İlk başta değişmekten, değişimden gözümüz korksa da zamanla herşeye zamanla alışıyoruz. Başka bir ülkeye ve kültüre alışma sürecini takip ederken "acaba" ile başlayan sorularım yerini "olur olur" tesellisine bıraktı.

  Kitaplığını kurcalayasım geldi. Ne güzel dizmişsin, beni çağırıyor resmen :) Olasılıksız bitince Adam Fawer süper bir insanmış dedim! Empati'yi okumadıysan onu da oku. Elinde yoksa ben sana gönderirim!

  YanıtlaSil
 11. Miso çorbası ve Tempuraa ^^ Karnım toktu ama bunları görünce acıktı :D :D
  hihi çizimlerin ne şeker olmuşlar :)

  YanıtlaSil
 12. Azmine hastayım ben çok tembelim ya sırf senin sayende bazı şeylere merak salmaya başladım.(ayrıca çikolatalarda çok güzel yaaa:))

  YanıtlaSil
 13. Lamy'ler kuzu kuzu duruyorlar. :)

  Yazmaya, çizmeye devam.

  YanıtlaSil
 14. Kahvaltıda bunları yiyebilmen büyük başarı gerçekten :)

  YanıtlaSil
 15. Bende uzak doğu yemeklerini çok beğeniyorum,çok lezzetli görünüyorlar:)

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül