28 Haziran 2016 Salı

Japonca Dil Okulu Hakkında Sorularını Bekliyorum  Yanımda görmüş olduğunuz benim Japonca öğretmenim. Bana sürekli Japonca okulum hakkında sorular soruyorsunuz. Ben de nasıl cevap vereceğimi bilemediğim için soruları bu yazı altında toplayıp, öğretmenime sormaya karar verdim.

Japonca okulu hakkında sorularınızı bekliyoruz. Aralarından seçip, cevaplayacak.

Hadi bakalım :)


edit: Ben anlatamadım sanırım, öğretmenim hakkında özel sorular değil de, okul veya Japonya'da okumak hakkında sorularınızı bekliyorum

burada okumayı düşünenler özellikle

57 yorum:

 1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öğretmenimle ilgili sorular değil de okul veya Japonya'da dil eğitimi hakkında sorular demek istemiştim

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. Dil okulu için geldiğimiz zaman 1 yıllık eğitim bizim için yeterli olur mu?(olmayacağını biliyorum ama baya kulak aşinalığım var o şekilde olur mu acaba 😅)
   Herhangi bir burs imkanı sağlanabiliyor mu?
   3 ay sonra vize bitince okul için kalmamız mümkün mü?
   Okulun yurtları var mı?
   Cevaplayabilirse çok mutlu olurum selamlar 🙌

   Sil
  4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  5. Her gün on bin tane abuk, gereksiz, kırıcı, yaralayıcı yorum yazanlar okumakla, bilgilenmekle ilgili bir post oldu mu dut yemiş bülbüle döndü ya çok ilginç. O halde ben bir soru sorayım: japonca'da beginner seviyesini tamamlamak için okulunuzda ne kadar süre eğitim almak gerekir? Okulun yabancı ögrenciler için yurt/ burs/yarı burs gibi imkanları mevcut mudur?
   Tesekkür ederim.

   Sil
 2. Sergül merhaba!

  dil okulu fiyatları ne kadar? buradaki gibi seviye seviye mi sistem? konuşabilmek için kaç seviye almalıyız?

  bir de sergül gözlüklerin yüzüne hiç yakışmıyor, bence farklı bir model denemelisin.

  sni izlemeye devam ediyoruz >>

  YanıtlaSil
 3. Japonya da Öğretmen Olmak Zor mu? Öğretmenlik mesleği saygı ne derece?

  YanıtlaSil
 4. Merhaba Sergul
  Mutlak ki ulkemizde oldugu gibi dunyanin heryerinde ki egitimcilerimizin en omemli ozellikleri sabirli olmalari.Bu dogrultuda japonyadaki yazi karekterleri de cok farkli oldugundan Japonca yazarken ve okurken ozellikle telaffuz konusunda en zorlananlar genellikle hangi ulkeden bunu merak ediyorum.cunku ben sayende japoncaya ilgi duymaya basladim ve telaffuz da zorlaniyorum.sonsuz sevglerimle.

  YanıtlaSil
 5. Sergül abla üniversite için öğretmeninden bilgi alabilir misin? Ve yüksek lisans için. Teşekkür ederim ^^

  YanıtlaSil
 6. Bir yerde okumuştum sergül abla japonya dil okullarına gidebilmek için en az 12 yıl ve üstü eğitim almış yani liseye kadar eğitim görmüş olman gerekiyormuş böyle birşey varmı ve tüm öğrencileri böyle mi acaba ? Sevgilerle ❤

  YanıtlaSil
 7. Bize daha önce Nagoyada Turklere cok farkli gozlerle bakildigini anlatmistin peki ya ogretmenin Turk bir ogrencisi geldiginde neler düşünmüş

  YanıtlaSil
 8. 1 - Kaç yıldır bu işi yapıyor bilmem ama sanırım farklı ülkelerden pek çok öğrencisi olmuştur. En çok hangi ülkenin / dilin Japonca'ya yatkın olduğunu düşünüyor? Örneğin Japonca'ya en yatkın olan Türkler mi yoksa ana dili X olan başka öğrencilerin daha yatkın olduğunu mu düşünüyor?
  2 - Daha önce hiçbir bilgisi olmayan biri Japonca eğitimi almaya başlasa günlük konuşma dilini (derdiğini anlatabilecek kadar Japoncayı) ortalama ne kadar sürede öğrenir?

  YanıtlaSil
 9. Okulu iş temposuyla devam ettirmek çok mu zor olur?

  YanıtlaSil
 10. Okulda güzel aktiviteler oluyor mu ?

  YanıtlaSil
 11. Yabancı uyruklu insanlar yani farklı dilde konuşan kişiler japonca öğrenirken en çok nerede zorlanıyorlar?

  YanıtlaSil
 12. Japonyadaki eğitim sistemine dahil öğretmen olmak için hangi şartlar gerekiyor mesela Türkiye'deki gibi sınav ve atama yolu mu yoksa başka şekilde mi oluyor .

  YanıtlaSil
 13. Disiplin sistemi var mı? Var ise nasıl ne gibi suçlarda işliyor? Ne gibi yaptırımları var?
  Japonya'da Türkçe dil okulu var mi? Varsa öğretmenler türk mü?
  Elif

  YanıtlaSil
 14. Merhaba sergul abla japonyada türkiye li gibi bölge bölge akşam ve dil değişikliği var mi ayrıca japonyada göz teması konusurken önemli mi

  YanıtlaSil
 15. Sergul abla bide japonyada okuma orani %100 mu

  YanıtlaSil
 16. -Öğrencileri genelde hangi milletten?
  -Türkiye'de japon dili okuyan birisi Japonya'da iş bulabilir mi?Yoksa bu tarz bir okula gidip sertifika tarzı bir şey alması gerekli mi?
  -Japoncayı iyi derecede öğrenmek kaç senemizi alır?
  -Japoncada şive,aksan var mı? Resmi olan hangisi?


  YanıtlaSil
 17. Acaba Japonca da gramer agırlıklımı nasıl bir eğitim veriyorlar kalıcı olabiliyorlar mı

  YanıtlaSil
 18. Sergül abla Japonca okulunda sadece dil öğrenimi mi var yoksa japonya tarihi falan da görüyor musunuz?

  YanıtlaSil
 19. Sergül abla Japonca okulunda sadece dil öğrenimi mi var yoksa japonya tarihi falan da görüyor musunuz?

  YanıtlaSil
 20. Sergül abla Japonca okulunda sadece japoncanın yazımı ve dil bilgisi kurallarını mı görüyorsunuz yoksa tarihiyle ilgili bir ders var mı? cevaplarsan sevinirim cevgiler

  YanıtlaSil
 21. Ablacım belki daha önce yanıtlamışsındır ama dersler ve teneffüsler kaç dakika bir de kaç tip ders görüyorsunuz yani fendeki fizik kimya biyoloji gibi (umarım doğru bir şekilde sormuşumdur)

  YanıtlaSil
 22. Ablacım belki daha önce yanıtlamışsındır ama dersler ve teneffüsler kaç dakika bir de kaç tip ders görüyorsunuz yani fendeki fizik kimya biyoloji gibi (umarım doğru bir şekilde sormuşumdur)

  YanıtlaSil
 23. Japonyadaki eğitim sistemi

  YanıtlaSil
 24. Türkiyede dil kurslarında kur sistemi var ve bu kurlar yaklaşık 9 hafta sürüyor Japonya'daki dil okullarıda böyle mi ? .İkinci olarak yeni japonca öğrenen biri ne kadar süre sonra kendi kendine bir şeyler yapabilir ? Son olarak da japonca öğretirken birinci amaçları konuşmayı öğretmek mi yoksa yazmayı öğretmek mi? Umarım cevaplarsınız .

  YanıtlaSil
 25. Merhabalar:)
  Japonya'da Japonca öğrenmek istiyorum o yüzden öncelikle bizlere sorularımızı iletme şansı verdiğiniz için gerçekten teşekkür ederim..
  1-Düzenli olarak kursa katılırsak ne kadar sürede Japonca seviyemiz orta veya iyi bir düzeye gelebilir?
  2-Dersler İngilizce mi veriliyor yoksa direkt olarak Japonca mı?
  3-Önce alfabe mi öğreniliyor yoksa karışık mı?

  Sorularım bunlar, çok çok teşekkür ederim size ve öğretmeninize,
  İyi günlerr :)

  YanıtlaSil
 26. Türkiyede dil kurslarında kur sistemi var ve bu kurlar yaklaşık 9 hafta sürüyor Japonya'daki dil okullarıda böyle mi ? .İkinci olarak yeni japonca öğrenen biri ne kadar süre sonra kendi kendine bir şeyler yapabilir ? Son olarak da japonca öğretirken birinci amaçları konuşmayı öğretmek mi yoksa yazmayı öğretmek mi? Umarım cevaplarsınız .

  YanıtlaSil
 27. Merhaba sergül hanım.japon olarak dünya hakkında ne düşünüyor..istediği konuda cevap verebilir.biz türkler şu anda kötü durumdayız mutlu değiliz.onlar nasıl bakıyor dünyaya yani surat ifadeleri fazla gülmedikleri sürece mutsuz gibi.mutlulularmı aslında sırıtmadanda mutlu olunabiliyormu.iç huzur meselesi yani?öpüyorum seni kocamannn

  YanıtlaSil
 28. SİZİN OKUL NASIL OLUYOR ÖZEL DİL KURSU GİBİ Mİ OLUYOR PARALI ?

  YanıtlaSil
 29. Neredeki dil okulu acaba ? Ve adı ne ? Ücret olarak ne kadar bende gitmek istiyorum da sergül abla ������

  YanıtlaSil
 30. Ben okulunun günde kaç saat olduğunu ve ücreti yen olarak ne kadar onu öğrenmek istiyorum sergül abla 🤗🤗

  YanıtlaSil
 31. Ordaki eğitim sistemi nasıl örneğin öğrenciler bir gününü nasıl geçiriyor okul formaları varmı varsa nasıl ve ordaki okul disiplini masıl seni çoook seviyoruuum💜💙

  YanıtlaSil
 32. Merhabalar,

  Eğitim sistemi nasıl ? Örneğin bizdeki gibi zorunlu eğitim var mı, varsa ne kadar sürüyor ? İlkokula başlama yaşı kaç ? Ayrıca özel okullar (ilkokul, üniversite vb.) var mı ? Kişiden kişiye değişir mutlaka ama normal olarak gündelik hayatı sürdürebilecek kadar Japonca'yı (okuma, yazma) ne kadar sürede öğrenmek mümkün ?
  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 33. japonca da kaç harf var. zor bir dil olduğunu biliyorum.

  bir de taeko ile video istiyorum tekrar. izlemeye doyamıyorum kendisini.

  YanıtlaSil
 34. Okuldaki egitim Türkiyedeki gibi aynimidir ? Farkli yonleri nelerdir ? Birde yas araligi fark ediyormu kucuk bir cocuk ile buyuk bir insan ayni yerdemi egitim goruyor ?

  YanıtlaSil
 35. Okulunuz kaç stepten oluşuyor, 2 mi acaba? Birde bir videonuzda bahsetmiştiniz sadece Japonca konuşuluyor diye, çok az japonca bilen biri kendini nasıl ifade edebiliyor? Okula sınavla alındığını biliyorum ama sınavın geçme seviyesi günlük konuşma dili kadar mı?

  YanıtlaSil
 36. türk birine japoncayı öğretmek zormu
  bazı harfleri söylemekte zorlanan öğrencilere nasıl talimat verip söyletiyosunuz

  YanıtlaSil
 37. Japonca öğrenmek bir Türk'e göre ortalama ne kadar zaman alıyor ? (Bunu siz de cevaplayabilirsiniz aslında artık size kalmış ablacım :) )
  Bir japon olarak Japonya'ya erken yaşta staj yapmaya gelecek olan yabancıya "Kesinlikle burada okuyabilirsin" diyebilir mi ? Ya da Bilgisayar Mühendisi adayına staj için olabilitesi var mı acaba ?
  Biraz karışık ya da konuya uzak sayılır şekilde sorduysam affola

  YanıtlaSil
 38. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 39. 1-) Japonca öğrenmeye nereden baslamak daha doğru olur ?
  2-) Öğrencilerin en zor ve en kolay bulduğu konular neler ?
  Ben bunlari merak ediyorum bu postu goruncede sizinle paylasmak istedim. Mutluluklar guzellikler daima sizinle olsun her zaman fotoğrafta ki gibi simsicak gulumseyin.

  YanıtlaSil
 40. Bir şeyi anlamadığınızda öğretmeninizin tepkisi ne oluyor ?

  Sınıfta kaç kişi var ?

  YanıtlaSil
 41. Japonya'da dil okuluna gitmek veya eğitim almak için nasıl bir vize almak gerekir ve bu vizeyi almak için ne yapmak lazım? Umarım cevaplarsınız...

  Konuyla ilgili yorum gelmemesine çok şaşırdım bu arada :o

  YanıtlaSil
 42. Gerçekten de türkçe ve japonca aynı dil ailesinde oldukları için bizim japonca öğrenmemiz diğer dilleri konuşanlara nazaran daha kolay mı yoksa bu bir şehir efsanesi mi ??teşekkürler

  YanıtlaSil
 43. 1.Okulunuzda neden farklı bir dil ile konuşmak yasak?Belki alışsınlar diye olabilir.Farklı bir nedeni varmı?
  2.Birde okulun değişik kısa bir tarihçesi varsa anlatabilirmi? Umarım mantıklı sorulardır Seni çok seviyorum:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. genelde istanbuldaki bile fransız ya da amerikan okullarında da böyle, amaç öğretilen dili çocuklara sadece ders sırasında kullandırıp bırakmak değil onları öğrendiklerini kullanmaya teşvik etmek, ana dil gibi konulabilmelerini sağlamak çünkü

   Sil
 44. Öncelikle merhaba sergül ablacım :)

  Ben hem Japonya'yı gezmek hem de Japonca öğrenmek istiyorum. Tur fiyatlarına baktığımda oldukça pahalı olduğunu gördüm, Japonya'daki yaz okulu fiyatlarının da aşağı yukarı aynı olduğunu fark ettiğimde hem kurs parası hem seyahat parası vermektense Japonya'da 1-2 aylık dil kursuna gitmenin daha mantıklı olacağına karar verdim. Elbette Japonca'yı öğrenmem için 1-2 ay yeterli değil fakat görüp yaşayarak öğrenmek ve aynı zamanda daha hesaplı bi şekilde seyahat edebilecek olmam daha mantıklı geldi. Fakat benim hiç japoncam yok ve yalnızca ingilizceyle Japonya'da çok zorlanacağımı söylediler. Öğretmeniniz ne öneririr acaba bu durumda? Burada orta bir seviyeye gelip de mi yaz okuluna gitmeliyim yoksa basit bir temel de yeterli gelir mi?

  YanıtlaSil
 45. Sergül abla bize videolarında mütevazilik yapıp japoncasının çok iyi olmadığını hala öğrendiğini söylüyor.Ama biliyoruz ki her şeyi başardığı ve başarmaya devam ettiği gibi japoncası çok iyi.Yine de size sormak istiyorum.Acaba sergül ablanın japoncasını ve talaffuzuu nasıl buluyorsunuz?

  YanıtlaSil
 46. Ben Japonca öğrenmeye çalışıyorum ve kesinlikle orada yaşamak istiyorum :)

  bunun için bir çok Japon arkadaşım bana Japonya'da dil okuluna giderek başlamalısın dedi. Orada okumak için neler yapmam lazım? mesela ne kadar para lazım ortalama olarak ve nasıl kayıt yaptırabiliyoruz?

  eğer imkanım olursa seneye baharda öncelikle bir ziyaret amaçlı Japonya'ya gitmek istiyorum. en azından şimdiden bir fikrim olursa belki daha kolay olur benim için Sergül ablacığım :)

  YanıtlaSil
 47. Ben Japonca öğrenmeye çalışıyorum ve kesinlikle orada yaşamak istiyorum :)

  bunun için bir çok Japon arkadaşım bana Japonya'da dil okuluna giderek başlamalısın dedi. Orada okumak için neler yapmam lazım? mesela ne kadar para lazım ortalama olarak ve nasıl kayıt yaptırabiliyoruz?

  eğer imkanım olursa seneye baharda öncelikle bir ziyaret amaçlı Japonya'ya gitmek istiyorum. en azından şimdiden bir fikrim olursa belki daha kolay olur benim için Sergül ablacığım :)

  YanıtlaSil
 48. merhaba sergül abla ben lisede tapu kadastro okuyorum. üneversiteyi japonyada okumak istiyorum ama iş bulamam diye korkuyorum japonyada bu bölümle ilgili iş bulabilirmiyim

  YanıtlaSil
 49. Kaçırdım mı ben? Hangi sorular seçildi ve yanıtlandı? Bir de sergülcüm meraklardayız inşallAh iyisinidr sınavın iyi gecmiştir, gecmediyse de salla, senden değerli mi??
  İyi bayramlar canım

  YanıtlaSil
 50. Merhaba! Ben bu sene Üniversite sınavına girdim ve inşallah seneye üniversiteyi Japonya'da okuma ihtimalim var.Acaba orada üniversite seçimleri nasıl oluyor yada sınavları nasıl?

  YanıtlaSil
 51. ÇAT PAT BİR JAPONCA KONUŞABİLMEK İÇİN YADA ANLAYABİLMEK İÇİN İNTERNETTEN VİDEOLAR BULUP ONLARLA ÖĞRENMEYE ÇALIŞSAK AZ BİR JAPONCA ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?YOKSA KURS ŞARTMI?

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül