24 Eylül 2010 Cuma

Gece Şirince

Bu sene de klasik Şirince çıkartmamızı yaptık :) Tatilin son anlarına da gelse süperdi.Bu sene bir ilki yaşadım.İlk defa Şirince'de kaldım.
Haftasonuna denk geldiği için inanılmaz kalabalıktı.Her zaman şarap aldığımız Şirin şarapevine gittik.Hemen başladık içmeye.Benim alkol ile aram pek yoktur :S Yani içerim de çok değil.
Ama içenlerden fazla eğlenirim :) Öğleden sonra girdiğimiz şarapevinden akşam ayrıldık!5 kişi 7 şişe şarap içtik :) Ama aramızda 1Tekirdağ'lı vardı !Hem çok beğendi hem de az buldu alkol oranını :)Şarapevinden sonra köyün kahvesine gittik.Bir güzel tost ve gözleme yedik.İddialı okey oynadık! Vallahi biz yendik :) Sermoon yenildi!Üzerine langırt oynadık orda da yenildi :)Sonra yavaş yavaş pansiyonun yolunu tuttuk.
Şirin şarapevinden uzun senelerdir alışveriş ettiğimiz için artık ahbap olduk :) Onların vasıtası ile süper bir pansiyon bulduk.Masal Pansiyon !!!Sahipleri Ankara'da yaşıyormuş kışları.
8 pencereli 3 katlı bir konak olarak inşa edilmiş.Kardeşlerden biri evlenince evi 2 ye bölmüşler.Merdivenlerin orada bir servis penceresi açmışlar.Yaptıklarından birbirlerine ikram edebilsinler diye.Bizim kaldığımız tarafta pencere kapatılmış ama yan evde hala mevcutmuş.Yan ev başka bir aile tarafından işletiliyor.Bizim olduğumuz katta 2 oda vardı.Biz 2sini de kiralayınca kat bize ait oldu.Bütün fotoğraflar soldaki pencereden çekildi :)
İşte böyle bir manzarası var.Sizi bilmem ama ben gene gideceğim :) O pencerenin önünde huzuru seyredeceğim !!

Yok ben de gideceğim derseniz

Masal pansiyon

Emine&Bülent Gökalp

Telefon:0232-898-31-34  cep: 0505-387-35-18

******

Vee Şirin Şarapevi

Maver&Bülent Çatal

Cep:0536-282-57-53

Tel:0232-898-31-67

mail : sirinsarap@hotmail.com

Üstelik telefon ile heryere kargoluyorlar şaraplardan.Benim favorim  yabanmersinli :)Giderseniz bir selamımı söylersiniz :)


ekleme:Şarapları eklemeyi unutmuşum :) Her sene yanımda 2 şişe getiririm Japon misafir ve arkadaşlarım için sevmeyen olmadı şimdiye kadar :)
Yabanmersinli zannedip çilek ve karadutlu getirmiş olsam da !! Kontrol etmedim de bavula koyarken :(
Sermoon getirir belki kıyamaz kardeşine :)

8 yorum:

 1. harika bir yazi olmus, belli ki cok eglenmissiniz:) ben de universitede okurken gitmistim sirinceye, keske firsatim olsa yeniden gidip meyveli saraplardan icsem.

  YanıtlaSil
 2. tuguna

  Sagol canim :) hem de cok cok sabaha kadar gulduk :)
  firsat bulursan git kesinlikle!! saraplar ozlenmeyecek gibi degil ki :)

  YanıtlaSil
 3. Okurken bile güldüm tekrar tekrar, saol Serrose... Hep var ol!

  YanıtlaSil
 4. İzmir'deki evimiz Şirinceye 40 km.:))Hersene mutlaka giderim ilaç gibidir orası.

  YanıtlaSil
 5. fotoğraf süper nasıl gidesim geldi anlatamam:(

  YanıtlaSil
 6. Babamlar getirmişti bize de biz pek beğenmedik meyveli şarapları nedense..Meyve suyu gibi geldi bize..

  YanıtlaSil
 7. Gece de muhteşem gözüküyormuş :)

  YanıtlaSil
 8. serrosecumm senın bu postu yayınladıgın gün bende sirincedeydim.telımden blogları takıp ederken gördüm yazımı ama yorum bırakamadım.

  şirince cok guzel bır yer.bizde oradan nar ekşisi sabun fılan aldık.ben iki içebilen bi insan olmadıgımdan ve bazı nedenlerden dolayı sarapların tadına bakamadım ama sonradan cok pişman oldum almadıgım için gezimiz biraz acele oldu babamm hadii acıktım diye acele ettirdi:)

  bu arada benı tanıyosun hani smashbox set gndermıstın ya:)

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül