22 Aralık 2017 Cuma

Kol Saatlerimde Son Durum İtiraf ediyorum, ben bir saatsever'im :) Ama evden çıkarken takmayı unuturum. Yoshi çok kızıyor buna :(  Daha önce istek üzerine Fossil saatlerim diye yazı yazmıştım. Okumak için buraya tık tık 

Bu sefer toplu gösterim olsun dedim. Çünkü özellikle Japonya'da Günlük Hayat kanalımdaki videolarda saatlerim çok soruluyor (takmayı unutmadığım zamanlarda) Kanalım için buraya tık tık 
 Swatch Saatlerim

 Türkiye'de kalan 2 Swatch saatimi de saymazsak sanırım hepsi bu kadar.

El soldaki en yenisi. Renkli olanlar 2010 yılından. En sağdaki ise düğünden sonra Yoshi almıştı bana 2009'dan yani o da.

Swatch Kidrobot The Eyes Are Watching modelin adı. Sınırlı üretim kendileri. Benim Kidrobot ile ilgim ya da bilgim yok. Ben renklerine vuruldum, Yoshi de (artık adam nasıl Türkleştiyse) al, al nazar boncuk gibi dedi :)Fossil Saatlerim

Fossil saatlerim yazısına tıkladınız inşallah yukarıda :) O yazıda anlattıklarımı pas geçeceğim çünkü. O yazıdan sonra sadece 2 adet eklendi aralarına.

Soldan 2. ve 3. olanlar. Sırasıyla anlatmak gerekirse (yenileri)

Special Edition Townsman Hong Kong Watch (FS5067)
Hong Kong ile zerre alakam olmamasına rağmen rengi ve içindeki harita deseni için aldım bu güzeli. Bir de kasa kısmı yani iç kısmında uçak kabartması var. Ee daha ne olsun. Erkekler de kullanabilir. Yoshi'ye sen de tak deyip, çekmeceye saklıyorum kendisini. Öyle de paylaşımcı bir insanım yani :)

Jacqueline Three- Hand Black Leather Watch (ES4097)

Bir de grisi vardı. Az kalsın ikisini de alıyordum. Neyseki siyahtan 2 tane alıp çıktım. Biri ablama, biri bana. Parlak şeyler hastası kendisi. Ona almasaydım saatim elimden giderdi. Kendimi sağlama aldım yani :)

Daniel Wellington Saatlerim
Son zamanların gözdesi Daniel Wellington saatlerim. Japonya'da bu ara herkesin kolunda görüyorum kendilerini. Çok sade ve şıklar gerçekten.

Dapper Reading Silver buraya tık tık
Siyah kemerli, gümüş saatimi çok seviyorum. Çok sade ve şık. Ve ben buradayım diyor asilliğiyle.

Classic Petite Melrose 32 mm buraya tık tık 
Altın detayları ve kahverengi kemeri ile bu saatime de aşığım. Aynı şeyi söyleyeceğim. Sade, şık ve ben buradayım diyor.

Classic Petite Melrose  buraya tık tık 
Ah bunu da seviyorum ama uyum anlamında en zorlandığım saatim sanırım. Ya da şöyle anlatayım en çok kıyafet seçen saatim bu. Her şeye yakıştırmıyorum kendisini :) Çok seviyorum ve beğeniyorum o ayrı :)

Marc Jacobs ve Disney Saatlerim

Marc Jacobs MBM1155

Bu saatim de favorilerimden (hangisi değil be kadın) Bunu alyansım ve altın takılarla birlikte çok seviyorum. Alyansımda düz bombeli olduğu için benziyorlar bence :)

Disney Mickey Mouse Limited Edition
Bu saatimi de seviyorum. İşe giderken takıyorum genelde. Hani bir şey (olmasın da) olursa pek içim gitmez diye. Koca kadın takar mı demeyin, takıyorum vallahi :) 

 Bunlar da bir Aliexpress çılgınlığında alındılar. Yoshi'nin hediyesi de var içlerinde. Nadiren (hatta hiç) takmıyorum açıkçası. Güzeller, bir kusurları yok da anca diyelim. İşe giderken takabilirim aslında!

İşte böyle toplu gösterim, toplu cevap niyetine!

Hepsi favorim. Birkaçının pili bitti. Taktırıp kullanmaya devam edeceğim. Bir kerede alınmadı hepsi. En eskisi 12 yıllık düşünün. Malımı güzel kullanırım. Bir çoğu sınırlı üretim olduğu için bulunamıyor ne yazık ki ama benzerleri hatta daha güzelleri çıkmıştır illa ki! Bulabildiğim linkleri ve kodları da ekledim.
Var mı aynı saatimiz?


Son bir şey

Japonya'da saat kaç diyenleri aşağıdaki videoma beklerim :)

5 yorum:

 1. Hepsi de güzel görünüyorlar. Saatlerim geldi gözlerimin önüne. :)

  YanıtlaSil
 2. Güle güle kullan. Hepsi çok güzel ama ben en çok ablana da aldığın siyah olanı beğendim. :))

  YanıtlaSil
 3. Ben kolumda saati takarımda, saate bakasım geldiğinde elim telefona gidiyor hep ya da saate hiç bakmıyorum

  YanıtlaSil
 4. Aliexpress'ten alınanların en sağdakinden sipariş verdim ama gelmedi maalesef:( Çok da beğenmiştim, ben de üzerinde dünya haritası olan her şeye bayılıyorum. Vee kahverengi deri kemerli DW istiyorum ben de ama çok yüksek fiyatı.

  YanıtlaSil
 5. Analog saatten anlamayan biri olarak buğulu gözlerle baktım saatlere...

  YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül