6 Eylül 2016 Salı

Lviv'de gezilecek yerler

Lviv Ukrayna'nın en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Küçük olmasına rağmen gezilecek birçok yeri bulunmaktadır. Şehrin batısında bulunan Lviv, Polonya'ya çok yakındır. Şehrin çoğu Ukraynalıdır fakat az da olsa Polonyalı mevcuttur. Şehirde yeme -içme oldukça ucuzdur. Şehir hakkında tüm ayrıntıları Lviv Uçak Bileti ve Şehir Rehberi sayfasında bulabilirsiniz. 
Rynok Meydanı; Ukrayna'nın merkezinde olan bu meydan, mimarisi ve kültürü ile oldukça önemli bir konumda bulunmaktadır. Bu meydanda nefes aldığınızı hissediyorsunuz. Gerçekten çok temiz bir yer. Belediye binasındaki kuleye çıkabiliyorsunuz ama ilk önce 3000 basamak çıkmanız gerekmektedir.  
Lviv Tren İstasyonu; Ukrayna'nın en kalabalık yerlerinden bir tanesidir. Adım atacak yeriniz bile olmaz. Fakat tren istasyonunu görmeye gerçekten değer. Kahvenizi elinize alıp manzaraya bakabilirsiniz. 
Lychakiv Mezarlığı; Avrupa'nın en önemli mezarlıklarından bir tanesi olan Lychakiv Mezarlığı 18.yüzyıldan beri kullanıyor. Bu mezarlıkta halkın değil devletin önemli isimleri bu mezarlıkta bulunuyor. Bu mezarlığa girebilmeniz için belli bir miktar ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu mezarlıkta toplam 400.000 kişinin cesedi bulunmaktadır. 
Museum of Folk Architecture; Bu müze diğer gördüğünüz müzelere benzemiyor. Müze 60 hektarlık bir alana kurulu ve açık havada. Bu müzede 6 kilise bulunmaktadır. Ağaçlardan yapılan birçok yapılarda mevcuttur. 
High Castle; Eğer günbatımını seyretmeyi seviyorsanız bu yeri kesinlikle görmenizde fayda var. Hem şehri görüp günün yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Ama buraya çıkmak için çok fazla basamak çıkmanız gerekmektedir. 
Opera Binası; 19.yüzyılda inşa edilmiş olan bu bina, Avrupa'nın en iyilerindendir. Opera, tiyatro, bale gibi birçok organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. Gösteriler yapıldığı için turistleri çok çekiyor. 
Bernardine Kilisesi; Bu kilise özellikle akşamları inanılmaz bir aydınlatma sistemiyle insanlara çok güzel bir güzellik veriyor. Fotoğraf çekmeyi sevenler burasını atlamasınlar. 
Lviv Oldy City; Unesco tarafından koruma altına alınan bu yer, 2012'de futbol şampiyonasına ev sahipliği yapmıştır. Bu bölge çok miktarda müze, anıt, heykel gibi tarihi eser nesneler yer almaktadır. Burası inanılmaz bir şekilde çok fazla turist çekmektedir. 
Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız ve Atlas Global ile gitmek istiyorsanız, tek gidiş yetişkin fiyatı 167 dolardır. Lviv gibi bir şehre gidiyorsunuz ve 167 dolar çok pahalı sayılmaz zaten orası çok ucuz bir yer. Eğer bir yetişkin ve küçük çocuğunuzla gidecekseniz 362 TL olarak hesaplanmıştır. Tek gidiş yönü. Eğer A sınıfında bir uçak istiyorsanız fiyatınız artıyor eğer daha az kaliteli her şey dâhil istemiyorsanız, fiyatınız bir nebzede olsa düşebilir. 


En uygun uçak bileti fiyatları için Atlas Global’i ziyaret edebilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül