13 Aralık 2015 Pazar

Ogaki Kalesi - Efsun'un İlk KalesiÇok şükür ara sıra da olsa gezebiliyoruz. Geçenlerde Ogaki Kalesi'ne gittik. Japonya'daki bütün kaleleri gezmek gibi bir hayalim var. Yolun çok başı ama inşallah neden olmasın :)
Efsun'lu ilk kale gezimiz oldu Ogaki Kalesi.Ogaki Kalesi ilk olarak 1500'lü yıllarda yapılmış ve oldukça büyükmüş.  İkinci Dünya Savaşı sırasında çok zarar gördüğü için 1959 yılında yeniden inşa edilmiş. Ama bu sefer daha küçük yapılmış.
Ana bina Japonya için çok ilginç. Çünkü ana kale 4 katlı inşa edilmiş. Japonca'da dört 'shi' ölüm ile sesteş olduğu için genelde kullanılmaz. Bu yüzden bir kalenin 4 katlı inşa edimesi kötü şans olarak düşünülüyor.


Biz gittiğimizde kimseler yoktu ve sonbahar yaprakları ile hoş bir atmosfer vardı.Kale benim favorilerim arasında yer alamadı ama Efsun'lu ilk kale olduğu için her daim biraz özel olacak.Tabii ki bir de videomuz var. Kalenin içini merak ediyorsanız buyrun! İyi seyirler :)
Daha önce gezmiş olduğumuz

Okazaki Kalesi için buraya tık tık
Kanazawa Kalesi için buraya tık tık

1 yorum:

  1. Sonbahar özellikle tarihsel mekanları ne kadar güzel tamamlıyor. Burada da öyle görünüyor. :)
    Türkiye'deki kaleleri gezme fırsatınız oldu mu bilmiyorum ama Ağrı başta olmak üzere Anadolu'da maalesef milletçe değerini yeterince bilemediğimiz son derece kıymetli kalelerimiz var.

    Sevgiler.

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül