29 Ağustos 2013 Perşembe

Alanya Demek

 Bugün annem,ananem,Gülşah ve ben Antalya'dan Alanya'ya gittik günü birlik.Amacımız Damlataş mağarası,Alanya kalesi,Manavgat ve Kurşunlu şelaleleri idi.1 yer eksik hepsini gezdik.Kale hariç geri kalanları 1996 yılında gezmiştik.17 yıl sonra aynı yerleri dolaşmak garip oldu.Diğerlerinin yazısı sonra gelecek.
Bugünün konusu muz bahçeleri.17 yıl önce daha çok almıştık.Yol boyu yemiştik muzları.Bugün 2 kilo aldık.

Doğruyu söylemek gerekirse gerçekten farklı oluyor taze muz yemek.Bayıldım bunlara.Muz bahçelerinden geçerken aklımda hep 'Muz Sesleri' kitabı vardı.Sanırım artık satın almanın vakti geldi.

Alanya demek alabildiğine muz bahçesi ve taze muz demek diyebilir miyiz?
Tabii tarihi yerlerini saymazsak :)


2 yorum:

  1. Antalya da yaşıyor olmama rağmen Alanya yı hiç gezemedim malesef :/ Ayrıca eşimde Alanya lı ama bir türlü taze muz yiyemedim yani burdan sitem mi etsem napsam bilemedim şimdi :) afiyet olsun :)

    YanıtlaSil
  2. Yok bence sadece muz bahçesi demeyelim :) Alanya demek Avsallar-İncekum da muhteşem bir kuma ayak basmak demek, hafif dalgalı mükemmel bir deniz demek, Alanya demek çok güzel bir liman ve deniz feneri demek, çok güzel bir çarşı, kocaman güzel parklar demek, buz gibi Dim çayı demek, doğa harikası Dim mağarası demek...daha da uzar. Güzel bir tatil ve tatlı anlar diliyorum :)

    YanıtlaSil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül