7 Ağustos 2018 Salı

Cinnamoroll Limited Edition Zebra Delguard  Kırtasiye yazılarını ve videolarını biraz kendime yapıyorum aslında. Özlemişim fotoğraflamayı, dokunmayı, denemeyi falan. Bu bahaneyle en mutlu benim. Başka kimler mutlu? Sessizliğe bakılırsa pek kimse değil :)Cinnamoroll bir Sanrio karakteri. 2001 yılında Miyuki Okumura tarafından dizayn edilmiş.
Kocaman kulakları, masmavi gözleri, pembe yanakları ve kıvrık kuyruğu tanımlıyor bu arkadaşı.
Kendisine ait anime, manga ve kısa animeleri varmış. Henüz hiçbirini okumadım. Aslında bu karakterle ilişkim Delguard'lar ile başladı.
Zebra Delguard 2017 yılında Cinnamoroll'un 15. yıl şerefine özel bir seri çıkarmış. Bilmediğim bir karakter olduğu için pek dikkatimi çekmemişti uzun zamandır. Öyle ki sınırlı üretim kalemlerin üzerinden 1 sene geçtikten sonra vuruldum kaleme :)Toplamda 5 model çıkmış. 4 adet 0,5 mm 1 adet 0,3 mm seçeneği var. Japonlar ince uç seviyorlar bu yüzden bütün sınırlı üretimler 0,5 ve 0,3 falan oluyor. 0,7 mm severlere kötü haber.Elimde hepsi mevcut gibi görünse de sadece mor olanı bende var. Diğerleri hakkında hala düşünüyorum. Birkaçında daha gözüm var aslında ama bakalım ne zamana kadar durdurabileceğim kendimi.

Bir de video çektim tabii ki. Kalemleri ve desenleri dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.
İyi seyirler!


Bloğumdaki bütün kırtasiye yazılarım için buraya tık tık 


12 yorum:

 1. Kırtasiye ürünlerini sizden dinlerken mest oluyorum! Dönüp dönüp onlarca kez videoları izleyip yazıları okuyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. oley :D ben de yazmayı ve anlatmayı seviyorum :D

   Sil
 2. Ben bloğunu nasıl takip edebilirim

  YanıtlaSil
 3. Kırtasiye tutkusu başka bir şey. Ben yazılarınızı sessizce okuyup beğenilerdenim. Sevmediğimiz hissine kapılmayın lütfen;)))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. arada ses verin o zaman ya!
   kendim çalıyor kendim oynuyor gibi olmayayım :D

   Sil
 4. ben çok mutluyum tabi :)) Sergül'cüm bayıldım ben bu kalemlere, güle güle kullan:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de ben de seviyorum :) teşekkür ederim

   Sil
 5. Ben seviyorum kırtasiye yazılarını ve videolarını, çok çok bir kırtasiye düşkünlüğüm yok ama insanların sevdikleri konuları anlatmasını seviyorum. Hatta gaza gelip HS kırtasiyeden alışveriş yaptım ve kullanıyorum aldıklarımı :), bunun için teşekkür ederim. Bu arada bir sorum olacak. Muji kalemler için ne düşünüyorsun?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de yorumlarınızı okumayı :) evet herkes sevdiği bir şey bulsa ve onunla mutlu olsa keşke!
   Neler aldınız desem?
   Muji kalemlerin abartıldığını düşünüyorum. Kötü değiller ama aman Allah'ım da değil. Olsa da olur olmasa da olur benim için.
   Yukarıda bir yerde 2-3 tane var sanırım bende.

   Sil
  2. HS Kırtasiyeden zebra sarasa 5'li aldım farklı renklerde, ilk defa kullandım çok hoşuma gitti. Shoopy'li moleskin aldım (onu kullanmadım daha ama bakması bile güzel, ben Snoopy seviyorum çok), sonra bir de şeffaf kalem çantası aldım ki içerisinde bir 0,5 kurşun kalem hediye çıktı. Bu kalem çantasını seyahatlerde bilet vs.lerin kağıt versiyonlarını koyuyorum, şeffaf içindekileri görebiliyorum ve fosforlu olduğu için hemen göze çarpıyor çantanın içerisinde, seviyorum kendisini. Bir de şeffaf olmayan mor evrak dosyası aldım (aslında amacım bunu almaktı siteye girerken :) ) Önemli evrakları tutuyorum içerisinde ve bir yere götürmek gerekirse elde rahat taşınıyor, evraklar kırışmıyor, hatta bir yerde unuttum bir süre sonra geri dönüp mor dosya diye söyleyince hemen hatırladılar :)

   Sil
  3. ohh hem pratik hem de göze hitap eden ürünler olmuş
   iyi günlerde kullanın
   Sarasaları beğenmenize sevindim :D garip bir şekilde sorumluluk hissediyorum :D

   Sil

Vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için teşekkürler
Hakaret veya konu ile alakasız olmadığı sürece bütün yorumlar yayınlanır

Sevgilerimle
Sergül